KOMPENDIUM WIEDZY

Znakowanie


W ramach kompleksowej obsługi Firm pod względem identyfikacji wizualnej wykonujemy znakowanie odzieży wieloma technikami:

  • Termotransfer - technika nadruku polegająca na termicznym wgrzaniu w materiał wcześniej przygotowanego rysunku. Może być nim również rysunek wycięty w formie szablonu. Obraz jest kopiowany lub drukowany na specjalnym papierze transferowym, a następnie przy użyciu urządzenia wytwarzającego temperaturę 150°C – prasy termicznej, przenoszony na żądaną powierzchnię.
  • Sitodruk - technika ta wywodzi się z tzw. malowania szablonowego, znanego już w czasach starożytnych w Chinach i Japonii. Formę drukową stanowi prostokątna rama, zwykle aluminiowa z napiętą na niej siatką (z nylonu, poliestru lub metalu)z szablonem. Szablon tworzy utwardzona warstwa światłoczuła, nie przepuszczająca farby, stanowiąca negatywowy obraz drukowanego wzoru. Elementem drukującym formy drukowej są nie zakryte oczka siatki, przepuszczające farbę. Forma drukowa powstaje w ten sposób, że siatkę powleka się emulsją światłoczuła, którą po wyschnięciu naświetla się stykowo w kopioramie. Po wywołaniu i wysuszeniu siatka z szablonem jest gotowa do druku. Podczas drukowania w maszynie płaskiej farba drukarska jest rozprowadzana na całej powierzchni siatki i przesuwającym się po niej raklem jest przeciskana przez wolne oczka siatki bezpośrednio na podłoże drukowe. Sitodruk jest wykorzystywany także do drukowania jedno- i wielobarwnego, również wielkoformatowego, na papierze, tekturze, foliach i płytach z tworzyw sztucznych, metalach (np. plakatów, etykiet, opakowań, kalkomanii, reklam) oraz na przedmiotach uformowanych. Jest to jedyna metoda umożliwiająca zadruk wielu rodzajów podłoży, o różnej fakturze i kształcie.

    Sprawdź ofertę Identyfikacji wizualnej

  • Flock - najtrwalsza obok haftu technika znakowania polegająca na nanoszeniu przygotowanych wzorów na materiał pod wpływem działania termoprasy. Pozwala na uzyskanie nadruku o aksamitnej fakturze i strukturze weluru.
  • zapewnienie większej systematyki i kontroli w zakresie wydawania magazynowanych produktów oraz pobierania i regeneracji zużytych środków w przypadku decyzji o wprowadzeniu takiego dodatkowego rozwiązania
  • Tampodruk - kolorowy nadruk na większości materiałów, o sztywnej jak i miękkiej powierzchni, zarówno na powierzchniach płaskich jak i zakrzywionych. Maksymalna wielkość nadrukowywanego motywu: okręg o średnicy do 80 mm. Dopuszczane materiały: papier, skóra, drewno, tworzywa sztuczne (w tym ABS), metal, szkło. Technika ta pozwala na znakowanie niewielkich artykułów reklamowych takich jak: długopisów, notesów, kalkulatory, otwieracze zegarów, zapalniczek.
  • Haft komputerowy - metoda nanoszenia logo lub napisu na różnego rodzaju tkaniny, przy użyciu maszyny hafciarskiej sterowanej komputerowo. Haft może być wykonywany w wielu kolorach i na dużych powierzchniach, zarówno na gotowych wzorach, naszywkach jak i wykrojach (przed szyciem). Nadaje on wyrobom włókienniczym „szlachetny” charakter, a ze względu na duże możliwości techniczne oraz szeroki wybór kolorów pozwala stworzyć dowolne wzory.

    Sprawdź Rękawice GlassPROTECT 2